Szukasz praktycznego rozwiązania do salonu, aby zapewnić sobie maksymalny komfort i odpoczynek po ciężkim dniu w pracy? Oprócz wygodnej kanapy koniecznie zainwestuj w dobry fotel z pufą. Dlaczego dobrze mieć pufę przy fotelu? I jak wybrać meble wypoczynkowe? Dziś podpowiadamy!

Dlaczego warto kupić fotel z pufą?

Pufa do fotela pełni funkcję nie tylko siedziska, ale również podnóżka. To ciekawy, modny i praktyczny element wyposażenia wnętrza. Dlaczego warto kupić pufę, która posłuży jako podnóżek? Przede wszystkim dlatego, że podnosi on komfort wypoczynku. To świetne rozwiązanie dla osób, które spędzają dużo czasu za biurkiem i chcą ograniczyć występowanie dolegliwości, związanych z pracą siedzącą. Stanowi doskonałe oparcie dla zmęczonych nóg. Jednocześnie poprawia krążenie, a także łagodzi opuchnięcia. Ten mebel będzie odpowiedni dla niskich osób, u których nawet zmiana ustawień fotela biurowego nie pozwala na przyjęcie prawidłowej pozycji. Jednocześnie może posłużyć jako dodatkowe siedzisko w awaryjnych sytuacjach np. gdy zjawią się niespodziewani goście.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie fotela z pufą?

Planując zakup pufy, która będzie nie tylko siedziskiem, ale i podnóżkiem, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które wpływają zarówno na estetykę, jak i komfort użytkowania. Istotne znaczenie ma wielkość pomieszczenia, w którym będzie stał fotel z podnóżkiem. Zadecyduj, czy jest tam miejsce na to, aby wyeksponować pufę, czy konieczne będzie jej chowanie z uwagi na niewielką przestrzeń. To ważne, aby meble nie przeszkadzały w swobodnym poruszaniu się po pokoju dziennym. Jeśli salon jest naprawdę mały, to najlepszym rozwiązaniem będzie mała pufa, którą da się wsunąć pod fotel, a tym samym zaoszczędzić trochę miejsca.

Nie bez znaczenia jest również wysokość podnóżka. Mebel ma być użyteczny i spełniać swoją rolę, dlatego powinien być w odpowiednim wymiarze. Zaleca się, aby wysokość podnóżka odpowiadała wysokości siedziska. Dzięki temu masz pewność, że osiągniesz naturalne przedłużenie kończyn.

Warto zwrócić uwagę na styl oraz kolorystykę i dobrać do aranżacji wnętrza.

Jak wybrać pufę do fotela?

Fotel z pufą to komplet wypoczynkowy, który gwarantuje maksymalny komfort. Doskonale sprawdzi się u osób, które cenią sobie połączenie klasycznej elegancji, wygody oraz dobrą jakość. Zestaw fenomenalnie wkomponuje się w przestrzeń pokoju dziennego, tworząc strefę miłą zarówno dla ciała, jak i dla duszy.

Wybierając komplet, składający się z fotela i pufy warto zadbać, aby oba meble były z tej samej serii. Jeśli dokupisz pufę do fotela, powinna być ona w tym samym stylu, kolorze lub dobrana na zasadzie kontrastu. Najlepiej, aby były one obite tą samą tkaniną obiciową. Dzięki temu będą wyglądały jak komplet. Najważniejsze jest, aby oba elementy pasjonowały do siebie i były ze sobą spójne. Weź pod uwagę także styl.

Ogromny wybór kolorów, fasonów i faktu sprawia, że fotel z pufą idealnie odnajdą się w stylu industrialnym, skandynawskim, loftowym, nowoczesnym, jak i klasyczny!