Wybór drzwi wejściowych do domu trzeba dokładnie przemyśleć. Decyzję podejmuje się na dość długo, ponieważ jest to dość duży wydatek, dlatego musi być dokładnie skalkulowany. Ich zakres działania jest dość szeroki, dlatego przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów.

Czy ważny jest kolor drzwi wejściowych?

Drzwi powinny chronić przede wszystkim przed włamaniem, dlatego najlepiej jakby były wykonane z trwałego, niepalnego tworzywa, które dość ciężko sforsować. Kolejnym zadaniem, które stoi przed drzwiami to ochrona przed chłodem i zimnem, dlatego ważne jest, aby były ocieplane. Należy również zwrócić uwagę na przenikalność dźwięku, ponieważ powierzchnia drzwi jest dość duża i warto zadbać o małą przenikalność hałasu.

Białe drzwi wejściowe do domu

Wymiary drzwi wejściowych powinny być dostosowane do tego, aby można było je wykorzystać do wniesienia mebli. Przede wszystkim jednak drzwi są wizytówką każdego domu i najlepiej, jeśliby współgrały z elewacją. Decydując się na białe drzwi wejściowe do domu, należy zwrócić uwagę, czy dobrze wkomponowują się w kolorystykę budynku. Jasny kolor nie zawsze dobrze dopasowuje się do reszty, ponieważ występują różne odcienie białego oraz każdy kolor inaczej reaguje na promienie słoneczne, w efekcie niektóre wybarwiają się na żółto. Dlatego warto dobrze przemyśleć kolorystykę i wykończenia otworów okiennych i drzwiowych, ponieważ powinny ze sobą współgrać. Oprócz samych drzwi ważne są również elementy dodatkowe takie, jak próg z przekładką termiczną, dzięki któremu utrata ciepła przebiega dużo wolniej. Istotne są również uszczelki często podwójne, a w strefie podłogowej potrójne. Dodatkowe przeszklenie w drzwiach wymaga sprawdzenia współczynnika przenikalności cieplnej. Mocując drzwi powinno się zwrócić uwagę na to, czy otwierają się na zewnątrz, czy do środka. Obydwa rozwiązania mają zarówno wady, jak i zalety. Te, które uchylają się do środka, zabierają dużo miejsca z pomieszczenia wewnętrznego. Natomiast te, które otwierają się na zewnątrz, narażone są na uszkodzenia.