Dobór odpowiednich okien to podstawa planowania wnętrza. Czy wybierzemy okna drewniane, czy okna PCV musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. Warto jednak dobrze przemyśleć nasze potrzeby i kupić rozwiązanie solidne, które będzie nam służyć przez lata.

Jak wybrać okna? Okna drewniane i okna PCV cennik Gdynia.

Tańszym wariantem są oczywiście okna wykonane z PCV, droższe są drewniane, a najwyższe ceny osiągają te z aluminium. W przypadku drewna liczy się również oczywiście jego rodzaj. Najwięcej zapłacimy za dąb czy drewna egzotyczne takie, jak mahoń.

Musimy pamiętać, że oprócz samych parametrów, trzeba też brać pod uwagę styl wnętrz. Okna aluminiowe sprawdzą się fenomenalnie we wnętrzach surowych i industrialnych, drewniane uzupełnią aranżacje tradycyjne, boho lub skandynawskie, a plastikowe, jako dość neutralne mogą być stosowane w większości wnętrz, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na wariant z okleiną.

Warto przed zakupem dokładnie zastanowić się nad tym, jakie okna będą nam potrzebne – przeanalizować budżet i dobrać w jego ramach rozwiązanie, które podniesie komfort użytkowania domu lub mieszkania oraz świetnie wpisze się w jego stylistykę.