Kiedy odnawiamy mieszkanie i zależy nam na utrzymaniu starej stolarki okiennej, a niekoniecznie stać nas na usługę taką, jak profesjonalna renowacja drzwi Gdynia, można pokusić się o odnowienie poszczególnych elementów samodzielnie. Jak to zrobić?

Przede wszystkim należy dokładnie obejrzeć każdy z elementów drzwi: skrzydło i futrynę, sprawdzić z jakiego materiału zostały wykonane i w jakim są stanie. Dzięki temu uda się nam sprawdzić czy w ogóle nadają się do renowacji oraz dobrać odpowiednie materiały do pracy.

renowacja futryn Gdynia

Znajdźmy przestrzeń, gdzie będziemy mogli położyć drzwi i mieć do nich stały i nieutrudniony dostęp. Powinniśmy również zadbać, żeby wybrać miejsce, gdzie nikomu nie będzie przeszkadzał hałas i dość spore zapylenie, które pojawi się podczas pracy.

Pierwszym krokiem jest zawsze usunięte nagromadzonej przez lata farby. Można to zrobić przy pomocy opalarki, specjalnych środków chemicznych lub cykliny do drewna.

renowacja drzwi Gdynia

Później należy drzwi dokładnie wyszlifować, najlepiej przy pomocy elektrycznej szlifierki.

Po dokładnym oczyszczeniu i odpyleniu sprawdzamy czy nie ma żadnych ubytków do ewentualnego uzupełnienia szpachlą oraz szkodników. Następnie drzwi malujemy, żeby nadać im pożądany wygląd i zabezpieczyć na przyszłość.

Podobnie należy postąpić, jeśli konieczna jest renowacja futryn Gdynia. Później już pozostanie tylko cieszyć się z pięknie odnowionych elementów stolarki.