Nikogo nie trzeba przekonywać, że bezpieczeństwo rodziny to wartość nadrzędna. Warto zadbać o nie również w warunkach domowych, montując odpowiednie systemy bezpieczeństwa, jak choćby drzwi antywłamaniowe Gdynia. Dzięki takim rozwiązaniom dostępnym powszechnie w całym kraju, nasze mieszkanie będzie mniej narażone na wizyty włamywaczy. Na co zwracać uwagę, poszukując drzwi antywłamaniowych?

Elementy drzwi antywłamaniowych – drzwi antywłamaniowe Gdynia

Podstawowym elementem są oczywiście skrzydła drzwiowe. W tym przypadku będzie to konstrukcja skrzynkowa z ramą stalową, do której przyspawano ożebrowania i wzmacniające pręty hartowane. Na tak przygotowaną konstrukcję stosuje się termoizolacyjne wypełnienia. Najczęściej jest to wełna mineralna. Zdarza się również płyta wiórowa lub styropian. Ważnym elementem jest również odpowiedni zamek, najczęściej z wkładką bębenkową.

Dodatkowo trzeba pamiętać o pozostałych elementach.
Ościeża wykonane ze stalowych kształtowników, których grubość dochodzi do 5 mm. Można znaleźć wersję do wmurowania lub nałożenia na już istniejącą futrynę.

Nie można też zapomnieć o wytrzymałych zawiasach (najlepiej trzech lub czterech), ponieważ budowa skrzydła sprawia, że jest ono bardzo ciężkie.

Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych bliskich i domu. Ponoć dom to nasza twierdza – niech nikt nieproszony nie zakłóca nam rodzinnych chwil.