Nie zawsze kabina prysznicowa jest zamontowana prawidłowo i pojawią się drobne problemy, które najlepiej załatwić od razu, żeby niepotrzebnie się nie powiększyły, kończąc wygiętymi szynami, czy uszkodzonymi łożyskami.

Drzwi od kabiny prysznicowej nie domykają się

Jeżeli drzwi od kabiny prysznicowej nie domykają się, należy je odpowiednio wyregulować, by ciasno do siebie przylegały i bez oporu przesuwały się na prowadnicach. Dlatego montując kabinę, trzeba dokładnie sprawdzać piony i poziomy i po kolei realizować zalecenia producenta. Drzwi, które się nie domykają mogą być efektem źle skręconej instalacji albo jakieś elementy zostały nieodpowiednio założone. Przy regulacji drzwi trzeba szczególną uwagę zwrócić na rolki, czy znajdują się na właściwym miejscu, ponieważ łatwo jest, by któraś wypadła z toru. Czasami może kółko wypaść z górnej szyny, jeżeli luzy są zbyt duże lub ze zbyt dużą siłą były szarpnięte drzwi. Taka sytuacja jest najprostsza, ponieważ wystarczy lekko podważyć drzwi i wcisnąć na właściwy tor. Trudności z przesuwaniem drzwi spowodowane są bardzo często przez zanieczyszczone szyny i przeczyszczenie ich byłoby najłatwiejszym rozwiązaniem.

Co jest najczęstszą przyczyną awarii?

Rolki mają określoną przydatność do użytku, ponieważ ścierają się i zapychają przez różnego rodzaju niepożądane elementy, dlatego co jakiś czas wymagają wymiany na nowe. Wkręcając nowe, należy pamiętać o zachowaniu pionów i poziomów, aby drzwi samoistnie się nie otwierały albo nie nastręczały trudności z zamknięciem. Dobrze ustawione skrzydło kabiny prysznicowej pozwala na płynną pracę i długowieczność rolek i szyn. Żeby dobrze wyregulować drzwi, nie trzeba korzystać z usług fachowców, wystarczy samemu dokładnie przejrzeć stan rolek i ewentualnie dokręcić lub poluzować. Jeżeli efekt dalej będzie daleki od właściwego, należy pomyśleć o wizycie specjalisty, który dokładnie sprawdzi całą instalację i oceni jakie błędy zostały popełnione. Jeżeli problem będzie powracał, to należy liczyć się z poważniejszym remontem związanym z ponownym montażem kabiny.