Przedpokój to zazwyczaj najmniejsze pomieszczenie w przestrzeni całego domu. Umeblowanie go jest zawsze nie lada wyzwaniem, a wiele osób musi wybrać pomiędzy niebanalnym designem oraz jego funkcjonalnością. Jednak, czy zawsze musi już tak być? Oczywiście, że nie! Kluczem do sukcesu w tej materii jest dobór odpowiedniej stylistyki, która pozwoli ci zaszaleć, a jednocześnie pomieszczenie nie straci na swojej użyteczności. Polecamy postawić na styl skandynawski – on idealnie łączy te dwie potrzeby w jedną.

Jakie są szafy do przedpokoju w stylu skandynawskim? Czym należy kierować się przy wyborze oraz na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej, a do tego dowiesz się, dlaczego styl skandynawski zaliczany jest do najbardziej praktycznych rozwiązań na całym świecie.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski wyróżnia się przede wszystkim dużą prostotą, naturalnością oraz jasnymi kolorami. Taki wygląd jest wynikiem warunków oraz położenia geograficznego skandynawskich krajów. W jego wnętrzu znajdziemy tylko i wyłącznie proste formy, niewielką ilość zdobień oraz rzeczy, które rzeczywiście tam są potrzebne. Funkcjonalność odgrywa tutaj kluczową rolę, dlatego nie należy o niej zapominać.

Szafa w stylu skandynawskim – jak powinna wyglądać?

Wymagania co do takiej szafy w przedpokoju są minimum dwa. Po pierwsze szafa nie powinna zabierać nadmiernej ilości przestrzeni oraz zagracać pomieszczenia, a po drugie powinna stworzyć odpowiednie warunki do przechowywanie. W stylu skandynawskim doskonale sprawdzają się szafy wnękowe oraz szafy z przesuwnymi drzwiami. To sposób na zaoszczędzenie miejsca oraz poszerzenie przestrzeni na przechowywanie.

Jaki kolor szafy w stylu skandynawskim?

Tutaj zdecydowanie najlepiej sprawdza się biel oraz naturalne drewno. Zapomnij o kolorowych wstawkach oraz ciemnym lakierowaniu. Prostota jest jak najbardziej w cenie. Dodatkowo, warto jest postawić na model z dużym lustrem.