Kiedy dzieci zaczynają dojrzewać zmienia się ich pogląd na świat, rodziców, rówieśników. Często nagle interesują się zupełnie innymi rzeczami niż dotychczas. Dla rodziców to trudny etap podczas wychowywania pociechy. Z dorastaniem dziecka wiąże się konieczność zmiany wystroju jego pokoju. Pokój siedmiolatka będzie znacząco różnił się od pokoju dwunastolatka. Dzieci bardzo chcą szybko wkroczyć w dorosłość, nie doceniają pozytywów związanych z dzieciństwem. W związku z tym szybko chcą mieć pokój, z którym będą się utożsamiać i wymagają, aby był on urządzony poważnie, a nie dziecinnie.

Od czego zacząć remont w pokoju nastolatka?

Po pierwsze, warto uzgodnić z dzieckiem co z jego dotychczasowych rzeczy można oddać potrzebującym, albo po prostu wyrzucić. Taka selekcja spowoduje, że w pokoju zrobi się więcej miejsca i będzie można zapełnić je bardziej adekwatnymi do wieku i zainteresowań rzeczami. Później należy zapytać nastolatka jak wyobraża sobie swój nowy pokój. Ważne jest ustalenie koloru i faktury ścian, mebli, łóżka oraz dodatków. Chodzi o to, aby nastolatek czuł się w swoim pokoju dobrze, mógł się tam zrelaksować i z przyjemnością zaprosić kolegów lub koleżanki. Więcej o tym jak urządzić pokój nastolatka – www.dekotime.pl.

Farby strukturalne – świetny wybór do pokoju nastolatka.

Ostatnim trendem w wystroju wnętrz jest nanoszenie na ściany farb strukturalnych. Są to farby, które nie tylko nadają ścianom kolor, ale również specyficzną fakturę. Dzięki nim można sprawić, że na ścianach pokoju nastolatka pojawi się efekt rosy, albo surowego tynku. Dziecku z pewnością spodoba się takie rozwiązanie, ponieważ jest ono nowoczesne i zupełnie zmienia pokój dziecięcy w miejsce przeznaczone dla dojrzewającego, młodego człowieka. Loftowe rozwiązania w pokojach nastolatków są stosowane coraz częściej. Nie jest to tylko pomysł rodziców, ale sami projektanci wnętrz zachęcają do stosowania farb strukturalnych w pomieszczeniach. Nie trzeba w ten sposób malować całego pokoju. By nadać mu charakter wystarczy jedna, centralna ściana na przykład ta, przy której będzie stało łóżko.

Zalety zastosowania farby strukturalnej w pokoju nastolatka.

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto zdecydować się na farbę strukturalną w pokoju swojego dziecka. Poniżej kilka z nich.

  • Farby strukturalne można położyć samodzielnie bez pomocy fachowej ekipy,
  • jest to nowoczesne rozwiązanie i robi wrażenie na gościach,
  • nie trzeba specjalnie przygotować podłoża przed nałożeniem na nie farby strukturalnej,
  • tego typu farby są bardzo odporne na zabrudzenia oraz wilgoć.

Więcej o farbach strukturalnych urokliwydom.pl.

Ściany zostały pomalowane i co dalej?

Do sklepu meblowego warto wybrać się wraz z głównym zainteresowanym, czyli dzieckiem. Jeśli nie macie czasu na wizyty w sklepach stacjonarnych, to warto przejrzeć oferty salonów meblowych w sieci. Tam tez jest zdecydowanie większy wybór artykułów. Meble do pokoju nastolatka powinny być nowoczesne oraz funkcjonalne. Jeśli w pokoju jest mało miejsca, to warto zastanowić się nad produktami wielofunkcyjnymi na przykład rozkładaną sofą, czy szafą w zabudowie wraz z lustrem. Dodatki do pokoju dziecko powinno wybrać samo. To ono wie co najbardziej się mu podoba i odzwierciedla jego zainteresowania.