Malowanie altany

Przed rozpoczęciem malowania altany powinniśmy dobrać odpowiedni produkt, który nie tylko zabezpieczy drewno, ale również estetycznie wykończy altanę w oczekiwany przez nas efekt. Do zabezpieczenia drewna przed grzybami pleśniowymi, sinizną, glonami, warunkami atmosferycznymi oraz wilgocią, promieniami UV i uszkodzeniami mechanicznymi warto sięgnąć po lakierobejcę, która zapewni mu idealną ochronę na długi okres. Przed przystąpieniem do malowania, przede wszystkim należy zacząć od przygotowania powierzchni. Altana, powinna być sucha, czyta oraz równa. Za pomocą benzyny ekstrakcyjnej należy również usunąć wszystkie zabrudzenia czy plamy. Powierzchnię altany należy zeszlifować papierem ściernym (najlepiej o gradacji 150 – 200). Przed malowaniem altany należy dokładnie wymieszać produkt, który posłuży nam do pokrycia powierzchni. Malowanie najlepiej wykonywać pędzlem bądź wałkiem, które najlepiej sprawdzą się podczas malowania większych powierzchni. Drugą warstwę lakierobejcy możemy nałożyć po upływie 12 godzin od wykonania pierwszej warstwy. Przed nałożeniem drugiej warstwy należy pamiętać o wykonaniu szlifowania papierem ściernym o gradacji 320. Dzięki temu uzyskamy znacznie gładszą powierzchnię. Po zeszlifowaniu możemy nałożyć drugą warstwę produktu, która również powinna schnąć przez 12 godzin. Więcej o malowaniu altan: projektujdom.pl.

Farba do pergoli

Po zakończonej zimie, niektóre meble ogrodowe tak jak i doniczki czy inne ozdoby, na przykład pergole zazwyczaj wyglądają nieestetycznie. W łatwy i szybki sposób jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać metamorfozę, dzięki czemu nasz ogród odmieni swój wygląd. Odnawianie pergoli, to bardzo łatwa i dość szybka czynność. Wystarczy zaopatrzyć się jedynie w farbę kredową, wałek malarski oraz pędzel. Warto jednak pamiętać, żeby przed malowaniem dokładnie umyć z kurzu, plam czy innych zanieczyszczeń pergolę. Nie trzeba natomiast usuwać dotychczasowej farby. Po nałożeniu pierwszej warstwy farby kredowej, należy odczekać minimum godzinę, po czym można nałożyć kolejną. Gdy minie kolejna godzina, farba jest już odpowiednio zastygnięta i możemy przejść do dowolnego dekorowania pergoli za pomocą innych ozdób. Warto jednak pamiętać również o odpowiednim zabezpieczeni drewna. W tym przypadku szczególnie pomocny może okazać się impregnat, który pozwoli zachować zarys drewna i pozostawi matowe wykończenie pergoli. Więcej o farbach do pergoli: zaczarowane-ogrody.pl.

Podsumowanie

Posiadanie pięknego, zachwycającego i wyjątkowego ogrodu, w którym spędzanie wolnego czasu będzie oddawało ogrom przyjemności, to marzenie każdego z nas! Wiele osób pragnie posiadać wyjątkowe miejsce na podwórku, dzięki któremu zapomni o problemach, zje śniadanie, wypije kawę bądź odpocznie po ciężkim dniu w pracy. Altanka jest do tego idealnym miejscem, a ozdobiona wyjątkowymi pergolami z pewnością zachwyci każdego. Aby móc cieszyć się wyjątkowością tego miejsca, warto zadbać o regularne i prawidłowe impregnowanie bądź malowanie, które pozwoli nam utrzymać ogród w wyjątkowym stylu.