Jeśli musimy kupić nowe drzwi wewnętrzne Gdynia, wybór dostępny na rynku jest olbrzymi. Warto zawczasu zastanowić się, jaki rodzaj będzie najlepiej odpowiadał i pasował do naszego wnętrza. Spośród jakich typów można wybierać?

Rodzaje drzwi wewnętrznych (Gdynia)

Istnieje kilka rodzajów drzwi, podzielonych ze względu na sposób ich otwierania.

Drzwi rozwierane są najbardziej popularne i stosowane powszechnie. Mogą być jednoskrzydłowe (w wersji lewe lub prawe) lub dwuskrzydłowe.

Coraz częściej dostrzega się również w domach drzwi przesuwne, które są montowane na specjalnej szynie. Zakłada się je na wózkach w prowadnicy nad otworem drzwiowym. To rozwiązanie sprawia, że zyskujemy przestrzeń we wnętrzu. Trzeba jednak pamiętać, że drzwi będą chować się albo do specjalnej kasety w ścianie, albo będą na nią zachodzić.

renowacja drzwi Wejherowo

Drzwi harmonijkowe to również ciekawe rozwiązanie. Składają się na kilka elementów, połączonych zawiasami. Montowane są również na specjalnej szynie.

Istnieje wiele rodzajów drzwi. Jeśli nie zależy nam, żeby kupować nowe, zawsze można rozważyć rozwiązanie takie, jak renowacja drzwi Wejherowo i dać naszym starym elementom nowe życie.