Karnisz nie zawsze jest elementem wyposażenia, który swoim stylem wpisuje się w aranżację pomieszczenia. O ile nie planuje się wieszania na oknach firan i zasłon, można z niego zrezygnować. Jednak gdy jest potrzebny, a brakuje pomysłu na niego, z pomocą przyjdzie listwa do zabudowy karnisza.

Element sztukaterii, jakim jest maskownica karnisza szturmem zdobywa polskie mieszkania. Jedna, niepozorna listwa może w ciągu kilku minut odmienić wizerunek całego wnętrza. Ukryje mało efektowny karnisz, a przy okazji nada pomieszczeniu nowego, oryginalnego stylu. Można np. pomalować ją w odcieniu kontrastowym do tła i stworzyć z niego mocny akcent kolorystyczny. Można też podświetlić listwę diodami LED i nadać wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Montaż listwy maskującej karnisz jest bardzo prosty. Nie wymaga szczególnych umiejętności, więc z tym zadaniem poradzi sobie przeciętny pan domu. Śmiało można pokusić się o samodzielne jej zainstalowanie. Przyniesie to dużą satysfakcję z własnoręcznie wykonanej pracy. Być może będzie też okazją do odkrycia nowej pasji lub talentu, co zaowocuje nowymi, ciekawymi pomysłami na drobne zmiany odmieniające wnętrze.