Nawet najpiękniejsza i najtrwalsza stolarka okienna z czasem będzie wymagała zabiegów renowacyjnych. Jeśli nie jest konieczna konkretna naprawa okien Gdynia, a raczej przydałaby się jej lekka renowacja, wówczas możemy zastanowić się nad przeprowadzeniem jej we własnym zakresie. Jak to zrobić?

Renowacja okien – krok po kroku. Serwis, regulacja, naprawa okien Gdynia

Na początek trzeba dokonać dokładnych oględzin, czy faktycznie nie będzie potrzebny serwis okien Gdynia. Na początku trzeba zwrócić uwagę na elementy metalowe – klamki, okucia, zawiasy. Jeśli są w złym stanie, trzeba będzie zakupić nowe. Odkręcamy je i przygotowujemy okno do zdejmowania starych warstw farby. Najlepsza do tego celu będzie szlifierka kątowa lub elektryczna opalarka, które znacząco ułatwią i przyspieszą pracę. Następnym krokiem jest dokładne wyszlifowanie (papier ścierny o gradacji 150) całej powierzchni okna. Po oczyszczeniu i odpyleniu ramy, sprawdzamy stan i dokonujemy ewentualnych uzupełnień ubytków. Całość ponownie szlifujemy. Montujemy nowe zawiasy i przystępujemy do malowania.

Samodzielna renowacja może pomóc zaoszczędzić domowy budżet i być świetną formą na spędzenie czasu dla domowych majsterkowiczów. Pamiętajmy jednak, że do zadań takich, jak regulacja okien Gdynia dla naszego komfortu użytkowania okien lepiej wezwać fachowców.