Drzwi francuskie stają się coraz bardziej popularne w polskich domach. Są to dwuskrzydłowe odrzwia z przeszkleniem na całej wysokości.

Drzwi francuskie gdzie kupić

Nazywane są francuskimi oknami, ponieważ bardzo często stosowane są jako drzwi wyjściowe na taras albo balkon. Jeśli chodzi o drzwi francuskie gdzie kupić jest małym problemem, ponieważ bardzo często trzeba je robić na zamówienie. Jednak powoli niektóre firmy wprowadzają je do ciągłej sprzedaży. Żeby móc je zamontować, potrzeba dużo miejsca we wnętrzu mieszkania, ale pomieszczeni dzięki nim zyskuje bardzo wiele pod względem estetycznym. Tego typu wyposażenie posiada zarówno zalety, jak i wady. Dzięki nim pomieszczenia są bardzo jasne i dają poczucie przestronności, ze względu na duże skrzydła. Są bardzo wygodne zarówno latem, jak i zimą. Wpuszczają dużo światła do wnętrza, dzięki czemu jest jasne we wszystkich porach roku. Otwarte doskonale wentylują pomieszczenia, w których się znajdują. Są bardzo eleganckie, w związku z tym pomieszczenie, w którym zostały zainstalowane, staje się bardziej szykowne i eleganckie. Są wyjątkowo wygodne do transportu mebli, dzięki nim można wnieść nawet największą sofę bez rozkładania. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej i wykończeniowej, w związku z tym można je dopasować nawet do minimalistycznych wnętrz.

Czego wystrzegać się montując drzwi francuskie?

Mają też pewne wady. Nie do wszystkich pomieszczeń można je zainstalować, ze względu na duży gabaryt i ilość zajmowanego miejsca. Te, które otwierają się na zewnątrz, ulegają wpływowi warunków atmosferycznych, natomiast te do środka mogą nie być całkiem szczelne i opady deszczu mogą przesiąkać do środka. Ich duża przeszklona powierzchnia pokazuje. co znajduje się w domu, dlatego niektórzy ludzie potrzebują dodatkowej osłony, co niszczy ich klimat i elegancję. Ilość szybek jest trochę uciążliwa podczas mycia. Takie drzwi wymagają też delikatnego obchodzenia się z nimi, aby nie uszkodzić szklanych powierzchni. Niestety cena drzwi nie jest niska, ale jakość wynagradza zainwestowane pieniądze.