Nelweld

Zgrzewanie kołków to bardzo ważny element w budownictwie. Zgrzewanie łukowe, gdyż takie właśnie jest wykorzystywane podczas pracy, musi w odpowiedni sposób i w odpowiedniej temperaturze zgrzać kołki z elementami konstrukcji, maszyn czy urządzeń. Wyłącznie w taki sposób jesteśmy w stanie otrzymać odpowiedni poziom łączenia. Aby wykonać dokładnie cały proces potrzebne są urządzenia prezentujące najwyższą jakość w swoim działaniu. Do pracy przy zgrzewaniu kołków najlepszym wyborem może okazać się zgrzewarka NELWELD 6000. Jest to najnowsze urządzenie, wyprodukowane wraz z najwyższymi parametrami technicznymi specjalnie pod wymagających użytkowników. NELWELD 6000 posiada możliwość zgrzewania kołków do średnicy 25 milimetrów, jest to bardzo ważny punkt, który umożliwia wykonania wielu prac które do tej pory były wręcz nie osiągalne. Urządzenie to jest na pewno najlepszym wyborem, wyśmienicie sprawdzi się w wielu zadaniach i poradzi sobie w każdej sytuacji.

Najlepsze stopy miedzi do zgrzewu

Zgrzewanie oporowe rządzi się swoimi prawami. Do jego wykonania potrzeba specjalnie dostosowanych materiałów. Dlatego przez kilkanaście lat w ścisłej współpracy specjalistów powstało wiele różniących się nieco, jednak bardzo potrzebnych materiałów wirbalit. Aktualnie wyróżniamy kilka ich rodzajów, a są to wirbalit HF, B, D czy CuB2. Różnią się od siebie specyfikacją składu chemicznego. Dlatego pozwalają one na zgrzewanie w różnych warunkach i otrzymywanie idealnych zgrzewów. Między innymi umożliwiają wysoką przewodność elektryczną i cieplną materiałów, zapewniają niezmienność kształtu materiału podczas zgrzewu pomimo siły docisku, oraz potrafią zachować odpowiednie właściwości fizyczne takie jak temperatura czy punkt mięknienia. Reasumując produkowane stopy miedzi tego typu charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi oraz elektronicznymi w porównaniu do innych rodzajów stopów. Warto zdecydować się na taki wybór, który przyniesie nam wyłącznie korzyści.

Krążkowe elektrody

Zgrzewanie liniowe jest jedną z popularnych metod łączenia elementów metalowych. Zgrzewanie to możliwe jest za pomocą elektrody krążkowe, które odpowiedzialne są za doprowadzanie prądu oraz powodowanie docisku podczas zgrzewania. Zgrzewanie liniowe dzieli się na kilka możliwości a elektrody krążkowe pełnią różne funkcję podczas konkretnych zgrzewów. Można przeprowadzać zgrzewanie ciągłe, podczas którego elektrody napędzane są ze stałą prędkością co znacznie wpływa na siłę docisku zgrzewu. Kolejnym sposobem jest zgrzewanie przerywane, z kolei podczas którego elektrody obracają się ze stałą prędkością a prąd przepływa przez nie regularnie. Ostatnią możliwość stanowi zgrzewanie skokowe, jak sama nazwa wskazuje polega ono na tak zwanym ruchu skokowym elektrod. Tego typu zgrzewanie ma miejsce, kiedy trzeba stworzyć idealny zgrzew, na przykład podczas łączenia zbiorników na paliwo, samochody czy wagony. Użycie takich elektrod znacznie ułatwia pacę oraz zwiększa trwałość materiału.