Zbyt duże natężenie światła intensywnie wpadającego przez okno do pomieszczenia potrafi być bardzo uciążliwe. Zwłaszcza, gdy marzy się o drzemce, odpoczynku przed telewizorem lub trzeba pracować przy komputerze. Ratunkiem są zasłony, ale nie zawsze pasują one do aranżacji pomieszczenia i stylu, w jakim zostało ono zagospodarowane. Wiele osób nie lubi takiego zagospodarowania okna m. in. na kurz osadzający się na zasłonach.

Niebanalnym rozwiązaniem wszystkich tych problemów są plisy okienne – estetyczne i funkcjonalne, a przecież tego szuka się w przedmiotach, które mają nam służyć na co dzień. Ich kolejną zaletą jest łatwy i szybki montaż. Na rynku dostępne są zestawy, które w ciągu kilku minut można zainstalować na oknie samodzielnie. Zawarte w nich jest wszystko, co będzie potrzebne, by plisa znalazła się na przeznaczonym dla niej miejscu.

To jeszcze nie koniec zalet, jakie wymieniają osoby, które miały już okazję przetestować plisy okienne w praktyce. Można je zarówno podnosić do góry, jak i opuszczać w dół. Z tej cechy najbardziej zadowoleni są mieszkańcy niskich kondygnacji, gdzie do mieszkań mogą zaglądać im przechodnie. Dół okna zasłaniają przed wścibskimi oczami, a górę zostawiają wolną dla światła dziennego. Warszawa jest miastem, w którym znajdzie się producent plisy na każde okno.