Balkon i taras to miejsca, w których coraz chętniej i coraz częściej spędzamy czas wolny. Lubimy tu wypoczywać z książką, filiżanką kawy lub herbaty, a nawet podwieczorkiem. Jeśli powierzchnia na to pozwala, nie brakuje również amatorów posiłków jedzonych na powietrzu. Balkon i taras potrafią dostarczyć wielu przyjemności z ich posiadania. Zwłaszcza, gdy mamy sezon sprzyjający przebywaniu na zewnątrz.

Balkon i taras w sezonie od wiosny do jesieni często bywa miejscem, w którym odbywają się spotkania z rodziną i znajomymi. Warto więc, szczególnie latem, zadbać o jego zacienienie, by palące słońce nie zabrało ani jednej z chwil, które można przyjemnie spędzić na balkonie lub tarasie. Świetnie nadają się do tego markizy balkonowe. Na większej powierzchni zaleca się montaż markizy tarasowej. Przy okazji warto pomyśleć o ochronie przed słońcem drzwi lub okna. Do tego przydadzą modele koszowe.

Do zacienienia samych okien wystarczą rolety wewnętrzne lub zewnętrzne. Leszno, jak wiele innych miast, ma sprzedawców z ofertami modeli odpowiadających każdej potrzebie. rolety zewnętrzne mogą być też barierą dla włamywacza.