To już pewne – rolety dzień i noc stały się hitem w kategorii najlepszego wyposażenia okna. Coraz chętniej zastępuje się nimi tradycyjne firany, bez których jeszcze nie tak dawno trudno było wyobrazić sobie jakiekolwiek wnętrze. Rolety są ciekawą dekoracja i jednocześnie bardzo funkcjonalnym gadżetem, bez którego trudno się obejść.

Rolety dzień i noc przede wszystkim pomagają regulować poziom natężenia światła, jakie z zewnątrz wpada do pomieszczenia. Są tak skonstruowane, by uzyskać, jak sugeruje ich nazwa, światło dzienne lub zaciemnienie przypominające noc. Rolety tego typu powstają z ułożonych naprzemiennie, równoległych pasów transparentnych i zaciemniających. Pasy wykonane są z tkaniny. Można je przesuwać i ustawiać w dowolny sposób, regulując zaciemnienie wnętrza odpowiednio do potrzeb.

Bogaty wybór rolet ma każde miasto, m. in. Warszawa. Odpowiedni dla siebie model znajdą nawet bardzo wymagający klienci o wysublimowanych gustach. Na pewno nie będzie problemu z dopasowaniem rolety do stylu, w jakim zaaranżowane zostało wnętrze. Jeszcze łatwiej będzie dobrać ją pod względem koloru i jego odcieni.