Wybór okien do naszego domu lub mieszkania to temat, któremu powinniśmy poświęcić trochę czasu, gdyż nie tylko będzie wpływał na estetykę pomieszczenia, ale w znaczący sposób może również wpłynąć na przykład na temperaturę we wnętrzu lub bezpieczeństwo naszego domu. Jakie są rodzaje okien?

Pierwszym sprawdzanym parametrem jest oczywiście surowiec, z którego okna wykonano. Okna drewniane Gdynia to jedna z opcji. Drugim popularnym rozwiązaniem pozostają wciąż okna z PCV.

okna drewniane Drutex Gdynia

W warunkach domowych korzysta się z trzech rodzajów okien: tradycyjnych, balkonowych i dachowych. Metody ich montażu są odmienne. Mogą też różnić się sposobem otwierania.

Okna tradycyjne występują w wersji: jedno, dwu lub trójskrzydłowej. Okna otwieralne oferowane są jako: rozwieralne, uchylne i uchylno-rozwieralne. Jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo domu, można również znaleźć rozwiązania o podwyższonych parametrach antywłamaniowych.

Okna dachowe najczęściej występują w wersji obrotowej lub uchylno-obrotowej. W przypadku tego typu okien, pamiętajmy o odpowiednim umiejscowieniu klamki, żebyśmy nie mieli problemu z dostępem do niej.

Jeśli zdecydujemy się na okna Drutex Gdynia, mamy również możliwość zakupu okien balkonowych, które sprzedawane są w wariancie: rozwieralno-uchylnym, przesuwnym lub składanym.

Zastanówmy się i wybierzmy takie okna, które idealnie wpiszą się w nasze wnętrza – zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie.